2006. évi V. törvény a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról. Ennek a törvényünknek számos meghatározott célja van, a legfontosabbakat írnám le.
A törvény elsődleges célja, hogy korszerű jogi kereteket teremtsen, az Európai Unió szabályozásával összhangban állapítsa meg a vállalkozások cégalapításának, nyilvántartásba vételének rendjét.
Előző cikkeim során már foglalkoztam a székhelyszolgáltatás témakörén belül székhellyel és a telephellyel. A cég székhelye az a hely, ami a társaság bejegyzett irodája. Lényegében az a hely, ahol a cég hivatalos leveleit illetve iratait megkapja, illetve tárolja, raktározza, ide postázzák ki a leveleket. Ezen a helyen kell megőriznie azokat. A cégünk székhely nélkül jogszerűen nem működhet.
Fontos, hogy a Magyarországon bejegyzett cégnek Magyarországon kell a székhelyének vagy a magyar cégjogi szabályok szerint annak minősülő elérhetőségének lennie. Nagyon fontos megemlíteni, hogy minden cégnek egyetlen egy székhelye lehet, amelyet cégtáblával meg kell jelölnie a szabályoknak megfelelően, amelyről már korábbi cikkemben részletesen leírtam a cégtáblára vonatkozó szabályokat.
A gazdasági társaság székhelye csak is olyan ingatlan lehet, amely a tulajdonában van, vagy amelynek a használatára jogosult.
Továbbá már említettem a székhelyszolgáltatás témakörénél azt is, hogy a cégünk székhelye lehet az a hely ahol a központi ügyintézés is folyik. Jogszabály ezt nem zárja ki a székhelyszolgáltatás kapcsán.
Fontos még arról is említést tennünk, hogy cégeljárás részéről székhelynek mondható az a külföldi vállalkozás, amely magyarországi fiókteleppel rendelkezik, továbbá a az országon kívüliek közvetlen kereskedelmi képviselete, valamint az európai gazdasági egyesülésnek a telephelye is.
Remélem ma is sok hasznos információval szolgáltnam Önnek. Következőekben is a székhekyszolgáltatás lényeges tudnivalóiról fogok írni.
Utolsó kommentek